Nowoczesne oświetlenie do salonu i sypialni

Nowoczesne oświetlenie do salonu i sypialni

Wybór rodzaju oświetlenia w naszym domu to sprawa równie istotna jak wybór mebli czy sprzętu elektrycznego. Światło jest człowiekowi potrzebne do funkcjonowania, zaś jego niedobór generuje frustracje, niepokój, a nawet stany depresyjne. Projektowanie oświetlenia w domu powinno być przewidziane na etapie budowy lub remontu. Doprowadzenie potrzebnych gniazdek, przemyślane rozmieszczenie przewodów, to kwestia naszej przyszłej wygody i komfortu.

Każde pomieszczenie w domu wymaga przemyślanego wyboru lamp, kinkietów, żyrandoli. Nie wszędzie musi być równie jasno, nie wszędzie tak samo nastrojowo. Oświetlenie do sypialni będzie mniej intensywne niż do jadalni. Oświetlenie do salonu powinno zapewniać zmianę ustawień, natężeń i kierunków światła, gdy tymczasem oświetlenie na klatce schodowej nie generuje konieczności aż tak precyzyjnych różnorodności. Każdy rodzaj oświetlenia musi być skuteczny, bezpieczny i po prostu podobać się mieszkańcom. Musi być efektywny i efektowny, dobrze, gdyby był oszczędny i służył nam bezawaryjnie długi czas. Wybór sprawdzonego producenta, dobrej jakości żarówek i bazowanie do właściwie przygotowanej sieci elektrycznej to rzeczy pierwszorzędne. Nie należy jednak bagatelizować osobistych upodobań i podporządkowania wyborów do naszego stylu, jaki chcemy utrzymać w naszym domu. Różnorodność lamp na rynku daje nam nieograniczone możliwości i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

lampa do salonu i jadalni

Dzisiejsze oświetlenie nowoczesne to zazwyczaj proste lecz urocze formy oparte o metal, szkło, tworzywa sztuczne o jasnych, uniwersalnych barwach lub bezbarwnych. Najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne jest oświetlenie do salonu. Dobieramy je odpowiednio do wizji reszty umeblowania. Do minimalistycznych wnętrz w oczywisty sposób nie będzie pasowała egzotyczna lampa z malowanego drewna. Duże salony w szczególny sposób wymuszają zastosowania kliku równoległych lub na przemian stosowanych źródeł światła. Główne światło sufitowe umieszczamy w centralnej części pomieszczenia. Dla uzupełnienie oświetlenia stosujemy lampy stojące – podłogowe lub stołowe, można także zastosować miejscowe halogenki lub kinkiety ścienne na przykład do doświetlenia wyjątkowych ozdób, obrazów, zdjęć. Wiele źródeł światła w salonie montuje się nie tylko dla dobrej jasności, ale dla efektów, które możemy uzyskać zmieniając światło na bardziej nastrojowe porą wieczorową, kiedy odpoczywamy lub oglądamy telewizję.

Innymi zasadami kierujemy się instalując oświetlenie do sypialni. Jest to miejsce wypoczynku, relaksu, snu. W sypialni powinno się używać żarówek dających ciepłe światło, nie koniecznie o szczególnie dużej mocy. Jeżeli lubimy poczytać przed snem, możemy się ratować specjalnymi lampkami do czytania umieszczonymi w pobliżu łóżka. Dobrym pomysłem ostatnich lat, szczególnie właśnie praktycznym w zastosowaniu w sypialniach, jest oświetlenie sterowane pilotem – górne światło można bez problemu wyłączyć z pozycji leżącej. Jeżeli nie chcemy mieć w domu masy pilotów – trzeba na etapie projektu ustalić dodatkowe gniazdko przy łóżku, zgrane z oświetleniem sufitowym.

Nowoczesne lampy do salonu i jadalni znajdziesz w ofercie sklepu marki AZzardo lampy.it.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *